BLÅ BLOM, Old Gustavsberg - kaffekanna i NYSKICK!!!

Kaffekanna tillhörande servisklassikern Blå Blom från Gustavsberg. Stämplad och VDN-märkt undertill. Höjden exkl. lock är 16 cm. Kannan är ALDRIG använd! NYSKICK = PERFEKT skick!!! Se mitt personliga meddelande!

Utropspris: 470 SEK

Region: Sverige

Inlagd: 2012-03-09 10:35 CET

Tid på Barnebys: 772 dagar

Avslutades: 9 mars 2012

Avslutade auktioner som passar din sökning "BLÅ BLOM, Old Gustavsberg - kaffekanna i NYSKICK!!!"

8 pcs Plates Rosefield, Stig Lindberg Gustavsberg Rosenfält

Här skriver du auktionsbeskrivningen 8 st jättefina assietter, 18,5 cm i diameter. Design Stig Lindberg för Gustavsberg, Rosenfält. I mycket fint skick utan skador eller repor. En eftertraktad klassiker utomlands. Sampackar gärna om du köper fler saker. Kan avhämtas i Uppsala- Stockholmsområdet enl särskild ö-k.*****************************************************************8 pcs plates 18,5 cm diameter. Design Stig Lindberg for Gustavsberg. Mint condition, no cracking or damages. Desired classical pattern Rosefields - Rosenfält.Payment: Transfer to bank account SEK.Post freight outside Sweden according to the freight charges of Swedish Post.

Utropspris: 1 590 SEK

Avslutades: 25 april 2012

Mer info: "8 pcs Plates Rosefield, Stig Lindberg Gustavsberg Rosenfält"

BERNDT FRIBERG- Stengods. Gustavsberg 1979

BERNDTFRIBERG - Stengods. Gustavsberg Keramiskt centrum, Gustavsberg 1979 i 25 sidor . Klammerhäftad.21x21 cm. Medbilder och uppgifter om Berndt Fribergs stämplar och nyckel till bokstävernas årtalsbeteckningar. Häftet avslutas med biografiska data och en kronologisk lista över utställninga. Frakt med Posten:Framme nästa vardag. Titta gärna på mina övriga objekt på TRADERA. Lycka till!

Utropspris: 220 SEK

Avslutades: 18 december 2012

Mer info: "BERNDT FRIBERG- Stengods. Gustavsberg 1979"

UNIKT CHARMIGT KAKFAT GUSTAVSBERG "ALVA" MÅSTE SES !!!!

Välkommen till pussligs auktioner Här säljer jag både inredningsdetaljer,småmöbler och smycken med en romantisk ton som jag tillverkar och renoverar.Har även nya, begagnade och egendesignade produkter som jag säljer... BESKRIVNING Underbart kakfat 3-vånings av återvunnet porslin, egendesignat handgjort av äldre fat, Gustavsberg "Alva" Gefle och engelskt porslin Old staffordshire, så underbart måste ses!!... Mått: längd 30 cm och ca 23,5 cm i dia nertill Maila gärna för mer info... PRODUKTER SOM KOMMER INOM KORT EGENDESIGNADE SMYCKEN I MÅN OM TID STÅENDE OBJEKT Retro objekt såsom teakmöbler, renoverade småmöbler i lantlig stil, Även serviser, lampor, inredningsartiklar och hushållsföremål såsom kastruller m.m i kändare märken. *Se gärna mina andra auktioner* Kommer nya produkter hela tiden så det är bara att hålla utkik... Betalning sker till mitt konto, dom uppgifterna får ni när budgivningen är klar kan även betalas efter lön. Frakten står köparen för, jag kan även samfrakta om ni beställer flera saker. Lycka till och välkommen åter...

Utropspris: 540 SEK

Avslutades: 8 december 2012

Mer info: "UNIKT CHARMIGT KAKFAT GUSTAVSBERG "ALVA" MÅSTE SES !!!!"