BLANDTEKNIK Stig Sasen

BLANDTEKNIK Stig Sasen

Arvfurstens palats, Stockholm, motivets mått: 27x18

Utropspris: 460 SEK

Region: Stockholm

Inlagd: 2011-11-03 14:30 CET

Tid på Barnebys: 902 dagar

Avslutades: 3 november 2011

Avslutade auktioner som passar din sökning "BLANDTEKNIK Stig Sasen"

David Wallin blandteknik

WALLIN, David (1876-1957): (2) "Självporträtt Paris 1913" samt "Greve Julius Kalling", stämpel David Wallins kvarlåtenskap atergo, blandteknik på papp, 45x36 resp 39x33 cm

Utropspris: 1 170 SEK

Avslutades: 28 december 2012

Mer info: "David Wallin blandteknik"

ULF LUNDELL, blandteknik, signerad och daterad 89.

Komposition. Bladstorlek 104x74 cm. Bukipedia Ulf Lundell är främst känd som låtskrivare och författare men har också ägnar sig, likt sin son Love Lundell, även åt bildkonst. Grafik och måleri är vanliga medier i hans skapande. Lundells förebilder är bland annat konstnärsgruppen COBRA och Erland Cullberg. Skaderapport Ej examinerad ur ram.

Utropspris: 7 800 SEK

Avslutades: 2 januari 2013

Mer info: "ULF LUNDELL, blandteknik, signerad och daterad 89."

Stig Olson, litografi

59x48 cm

Utropspris: 190 SEK

Avslutades: 18 april 2012

Mer info: "Stig Olson, litografi"