Ola Harje, f.1925 (bus)

Ola Harje, f.1925 (bus)

Ola Harje, Fartyg i solnedgång. Olja på duk, 89x115 cm. Signerad Ola Harje. Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. Se mer i transportmöjligheter nedan. JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Utropspris: 740 SEK

Region: Stockholm

Inlagd: 2011-12-15 14:53 CET

Tid på Barnebys: 860 dagar

Avslutades: 15 december 2011

Avslutade auktioner som passar din sökning "Ola Harje, f.1925 (bus)"

Igge Karlsson f. 1932 bus

Igge Karlsson f. 1932. Komposition med hästar, färglitografi, nr. 230/260. Bildytans mått 63x47 cm. Rammått 69x53 cm. Signerad och daterad Igge K -82. Ej examinerad ur ram. Transportbyrån erbjuder transport av denna vara till närmaste Lauritz.com auktionshus i Sverige. Se mer om kostnad i transportmöjligheter nedan. JH Transport erbjuder transport av denna vara till en kostnad av DKK 375 till JH's lager i Odense eller Ishöj, Danmark.

Utropspris: 750 SEK

Avslutades: 3 maj 2012

Mer info: "Igge Karlsson f. 1932 bus"

Lars Dan, färgserigrafi (BUS)

Lars Dan, f. 1960. Färgserigrafi, "Dylan Thomas", sign. Lars Dan -96, numr. 125 x 86 cm. Oinramad. Modellfoto. Proveniens Christian Dam.

Utropspris: 770 SEK

Avslutades: 11 januari 2013

Mer info: "Lars Dan, färgserigrafi (BUS)"

Ivar Franke, olja på duk, havsmotiv (bus)

Ivar Franke, f. 1913, havsmotiv 'Mölle. Stranden Söderut', olja på duk. Betitlad a tergo. Signerad. Bildytans mått 65x50 cm. Ramad.

Utropspris: 960 SEK

Avslutades: 24 november 2012

Mer info: "Ivar Franke, olja på duk, havsmotiv (bus)"