Puck Aristospel Ishockeyspel 1950-tal

Hockeyspel 'Puck', Aristospel 1950-tal. Komplett med 12 st spelare i bemålad metall samt 1 st puck. Spelplan i bemålat trä. Planens mått 69x49 cm. Spelarnas höjd 5,5 cm. Brickmärkt Puck AB Aristospel Stockholm. Kartongen märkt 1954. Framstår med små repor och märken. Gummi på spelarstag sakans.

Utropspris: 770 SEK

Region: Örebro

Inlagd: 2012-11-10 12:23 CET

Tid på Barnebys: 528 dagar

Avslutades: 10 november 2012