SKEPPSPORTRÄTT, 1800-tal

SKEPPSPORTRÄTT, 1800-tal

Oljemålning på duk. "Skonartskeppet (sic) Carolina från Landskrona Capt. O. Andersson." 48 x 67.5 cm. Proveniens: Efter trädgårdsarkitekten Edvard Jacobsson och hans hustru Ethel, Borstahusen. Säljes bl. a. till förmån för Cancerfonden och Hjärt- lungfonden.

Utropspris: 5 610 SEK

Region: Skåne

Inlagd: 2012-03-22 23:36 CET

Tid på Barnebys: 755 dagar

Avslutades: 22 mars 2012