Ljusstakar marmor 1800-tal
Ljusstakar marmor 1800-tal

Ljusstakar marmor 1800-tal

Visa bud Utrop
3,000 SEK

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing och marmor, 1800-talets första hälft, sengustavianska/empire, urnformade ljuspipor med dekor av stiliserad blad- och blomsterbård, behängda med kedjor och tofsar, höjd ca 17 cm
Visa bud Utrop
3,000 SEK