ANFADERSPORTRÄTT, tusch och akvarell på papper, Kina, 1900-talets första hälft.

Föreställande en sittande äldre kvinna i mörkblå rock med siilkesbroderier. 90 x 63 cm.
Visa bud Utrop
4,000 SEK

Sålda föremål

Lumière de la montagne Pa-Shin
Såld

Slutpris
21,258,160 SEK

LIN FENGMIAN (1900-1991)
Såld

LIN FENGMIAN (1900-1991)

Slutpris
10,845,000 SEK

Figur
Såld

Figur

Slutpris
5,400,000 SEK

LIN FENGMIAN (Chinese, 1900 - 1991)
Såld
Prakturna
Såld

Prakturna

Slutpris
4,600,000 SEK

LIN FENGMIAN (1900-1991)
Såld

LIN FENGMIAN (1900-1991)

Slutpris
4,263,980 SEK

LIN FENGMIAN (1900-1991)
Såld

LIN FENGMIAN (1900-1991)

Slutpris
3,990,912 SEK