Bordslampa 1930/40-tal
Bordslampa 1930/40-tal

Bordslampa 1930/40-tal

jordglobsmodell, aluminiumstativ med munblåst glaskupa på träsockel, höjd 45, bredd ca. 30 (sockel med slitage)