C. J.  VANDER, BESTICKUPPSÄTTNING, 72 DELAR.

Utrop
45,000 SEK
Ej ansluten kund Crafoord Auktioner

"Pierced vine", förgyllt silver, stämplad London 1970-talets första hälft: 12 matgafflar med fyra tenar, längd 21 cm; 12 matknivar med stålblad, längd 26 cm; 12 dessertskedar längd 17,8 cm; 12 dessertgafflar, längd 18,5 cm; 12 dessertknivar med stålblad längd 22 cm samt 12 mindre dessertskedar längd 15 cm, vikt 3471 gram exklusive knivar med stålblad.
Utrop
45,000 SEK