DOPMEDALJ, förgyllt silver, Tyskland, 1600-tal.

gjuten, oval med ögla, åtsidan med kalvariegrupp, frånsidan med graverad inskription daterad 1608. Ca 6 x 4 m.
Visa bud Utrop
3,000 SEK