Guldförgylld Spegel - Guldfärgad - Rokoko stil

Guldförgylld Spegel - Guldfärgad - Rokoko stil Bruksslitage så som sprickor och repor i färgen. Se bilder. Rammått: 108 x 44 cm Vikt: 5,7 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. Öppettider för avhämtning måndagar till fredag kl 08,00-16,30 Onsdagar öppet till kl 19,00. Röda dagar och helger har vi stängt. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, Bruksslitage så som sprickor och repor i färgen. Se bilder. Rammått: 108 x 44 cm Vikt: 5,7 kg, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Avhämtning ska ske 2 bankdagar efter auktionen är betald. Öppettider för avhämtning måndagar till fredag kl 08,00-16,30 Onsdagar öppet till kl 19,00. Röda dagar och helger har vi stängt. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!

Sålda föremål

Rokoko
Såld

Rokoko

Slutpris
27,372,329 SEK

Rokoko
Såld

Rokoko

Slutpris
15,988,547 SEK

Appel, Karel
Såld

Appel, Karel

Slutpris
5,588,050 SEK

Juan de Arellano
Såld

Juan de Arellano

Slutpris
2,027,080 SEK

"Flickan och spegeln"
Såld

"Flickan och spegeln"

Slutpris
1,264,700 SEK

Guillaume Thomas
Såld

Guillaume Thomas

Slutpris
500,000 SEK

Pehr Hilleström
Såld

Pehr Hilleström

Slutpris
640,000 SEK