Halslås 1800-tal
Halslås 1800-tal

Halslås 1800-tal

Visa bud Utrop
2,000 SEK

HALSLÅS, silver, delvis förgyllt, Axel Gabriel Estberg, verksam 1818-68, Karlskrona, lås 1845 av Paul Jacob Lundbeck, verksam, 1820-1852, Varberg, filigrandekor med fasetterad glasfluss i rött och grönt, längd ca 37 cm
Visa bud Utrop
2,000 SEK