Herrcykel 27" - Crescent - MCB - Klassiker - 1980-tal

Herrcykel - Crescent - MCB - Klassiker - 1980-tal Bruksslitage så som fläckar och skavmärken. Se bilder. Bakbroms fungerar, däcken har lite luft, låset saknar nyckel. Längd: 172 cm Höjd styre: 106 cm Bredd styre: 55 cm Rammått: 66 cm Hjul diameter: 71 cm Vikt: 16,8 kg OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Öppettider för avhämtning måndagar till fredag kl 08,00-16,30 Onsdagar öppet till kl 19,00. Röda dagar och helger har vi stängt. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!, OBS: Läs hela auktionstexten INNAN ni lägger bud. Vid vunnen auktion finns all betalinfo i Traderas vinnarmail. Betalning sker via Klarna inom 2 dagar från avslutad auktion. All frakt sker med Schenker eller Bussgods då ni får ett kollinummer att följa. - Avhämtning accepteras. OBS vid avhämtning måste betalning ske innan avhämtningen. Varorna finns att hämta på Tjalmargatan 6 Östersund. Öppettider för avhämtning måndagar till fredag kl 08,00-16,30 Onsdagar öppet till kl 19,00. Röda dagar och helger har vi stängt. - Objekten finns att titta på vid begäran i våra lokaler vardagar mellan 08:00-16:30. - Vi erbjuder samfrakt i den mån det är möjligt på auktioner som går ut samma dygn. Vänligen skicka oss ett mail efter avslutad auktion så skickar vi nya betalningsuppgifter. - Leverans av vunnet objekt sker upp till 7-10 vardagar efter erhållen betalning. - Emballageavgift är inkluderat i fraktpriset. Vi packar omsorgsfullt med bubbelplast, frigolit mm. - Våra varor är begagnade om inte annat anges. Tänk därför på att bruksspår kan finnas på alla föremål, vi garanterar inte att varan är komplett utan vi låter dig som kund göra en egen bedömning, tillbehör som inte syns på bild finns inte. Se bilderna för att göra en egen bedömning. Om ni har frågor så måste ni maila oss INNAN ni lägger bud. - Om det står att varan är ej funktionstestad så innebär det att det kan saknas delar eller att den är ur funktion eller att vi inte har kapaciteten att utföra ett funktionstest. - Som kund hos oss omfattas du av Distansköplagen och har 14 dagars ångerrätt. Vid retur måste ni använda vår bifogade retursedel genom att vända på fraktsedeln. Det är du som köpare som står för kostnad för returfrakten och vi återbetalar pengarna inom 30 dagar efter mottagen och godkänd retur. - Avhämtning av vunna varor ska ske inom 10 dagar efter avslutad auktion, från och med den 11:e dagen efter avslutad auktion tar vi ut en lagringsavgift á 50:- dygnet. - Kunden står för returkostnaden vid felaktigt kontaktinformation eller ej utlöst paket med minst 200:-, sedan tillämpas fraktkostnad enligt fraktbolagets prislistor. - Den adress du som köpare angett på Tradera är den adress vi kommer att använda oss av vid bokning av frakt. Din order skickas till ditt närmsta ombud eller terminalombud. - Alla bud är bindande enligt Traderas regler. Vid frågor maila oss & lycka till med budgivningen!

Sålda föremål

1985 Porsche 959 Paris-Dakar
Såld

1985 Porsche 959 Paris-Dakar

Slutpris
52,845,105 SEK

1957 Porsche 550A Spyder by Wendler
Såld
1985 Ferrari 288 GTO
Såld

1985 Ferrari 288 GTO

Slutpris
30,014,880 SEK

2003 Ferrari Enzo
Såld

2003 Ferrari Enzo

Slutpris
23,400,780 SEK

1933 Pierce-Arrow Silver Arrow
Såld

Slutpris
18,803,400 SEK

Såld
Såld

1990 Ferrari F40

Slutpris
10,414,635 SEK

Såld

1985 Lancia Delta S4 Stradale

Slutpris
10,829,520 SEK

Såld

1980 Porsche 935 K4

Slutpris
7,866,765 SEK