Konsolbord stockholmsarbete i empire

KONSOLBORD, stockholmsarbete i empire, träskuren dekor och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall samt bemålat, sargen med dekor av akantusbård och fleuronger, volutformade ben med avslut i form av lejontassar, porfyrimiterad sockel, skiva carraramarmor, höjd 85, 96 x 48 cm PROVENIENS: Stopalo
Visa bud Utrop
10,000 SEK