Gräddkannor
Gräddkannor

Gräddkannor

Visa bud Utrop
1,500 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Bror Erik Skogsborg (1843-1870), Eskilstuna 1857, resp äldre bägare omarbetad till gräddkanna under 1800-talets mitt, oidentiferad stämplar, höjd ca 10-14 cm, totalvikt ca 248 g
Visa bud Utrop
1,500 SEK