Ljusbäraren - Ernst Billgren
Ljusbäraren - Ernst Billgren

Ljusbäraren - Ernst Billgren

27,000 SEK

Information: Fabeldjur med fyra ljushållare. Träsockel med låda i front. Upplaga: 100 ex. Mått: Höjd: 29 cm. Teknik: Brons delvis bemålad. Numrerad och signerad av konstnären. Mått: Höjd: 29 cm. Teknik: Brons delvis bemålad. Numrerad och signerad av konstnären. Mått: Höjd: 29 cm. Teknik: Brons delvis bemålad. Numrerad och signerad av konstnären. Pris: 27 000 kr
27,000 SEK

Sålda föremål

Les Asperges de la lune
Såld

Les Asperges de la lune

Slutpris
27,415,575 SEK

Ernst Barlach
Såld

Ernst Barlach

Slutpris
1,658,904 SEK

MAX ERNST (1891-1976) DEUX ASSISTANTS
Såld
Ernst Barlach
Såld

Ernst Barlach

Slutpris
810,398 SEK

Max Ernst, Janus, 1974
Såld

Max Ernst, Janus, 1974

Slutpris
726,451 SEK

Lena Cronqvist, Flicka med hopprep
Såld
"Ekorre"
Såld

"Ekorre"

Slutpris
522,750 SEK

Max ERNST (1891-1976)
Såld

Max ERNST (1891-1976)

Slutpris
603,486 SEK

Ernst Barlach
Såld

Ernst Barlach

Slutpris
420,523 SEK

Barlach, Ernst ?Der Flötenbläser"
Såld