MATTALLRIKAR, 6 st, benporslin, tillverkades 1962-1974, retro, "Prunus"

Dekor av blå plommon mot vit fond. "Prunus" tillverkades 1962-1974. Bruksslitage, repor, märken. 1 med lagning. Diameter 25 cm.