Stockholmsbilder – grafisk portfölj av Lennart Jirlow - Lennart Jirlow

Information: Grafisk portfölj av Lennart Jirlow med tre litografier. Nybroviken, Grand Hotell Franska matsalen med utsikt över Stockholms ström, Utsikt över Norrbro Upplaga: 325 ex numrerade 1/325 – 325/325 Pappersmått: 59 x 68 cm Samtliga litografier är signerade av konstnären. Pris: 27 000 kr Med ram: 32 250 kr
27,000 SEK

Sålda föremål

Såld

Slutpris
26,000,000 SEK

"Roddexercis" ("Rodd")
Såld

"Roddexercis" ("Rodd")

Slutpris
7,558,771 SEK

Såld

Slutpris
8,600,000 SEK

Såld

Slutpris
7,000,000 SEK

"Brun maskinist" (L'Operateur brun)
Såld
Otto G. Carlsund, Aktörerna
Såld

Otto G. Carlsund, Aktörerna

Slutpris
6,400,000 SEK

Fernand Léger
Såld

Fernand Léger

Slutpris
6,250,000 SEK

"La Mariée à la Lune"
Såld

"La Mariée à la Lune"

Slutpris
5,366,937 SEK

"Le remorqueur"
Såld

"Le remorqueur"

Slutpris
5,021,187 SEK

Otto G
Såld

Otto G

Slutpris
5,400,000 SEK