ULF TROTZIG. FÄRGETSNINGAR, TVÅ STYCKEN.

Utrop
1,000 SEK
Ej ansluten kund Crafoord Auktioner

Signerade, numrerade 20/100, plåtyta ca 17,5x14,5 cm respektive 24,5x29,5 cm.
Utrop
1,000 SEK

Sålda föremål

Axel Törneman
Såld

Axel Törneman

Slutpris
2,700,000 SEK

"PORTRÄTT AV TVÅ BARN"
Såld

"PORTRÄTT AV TVÅ BARN"

Slutpris
1,369,937 SEK

Franz Xaver Petter
Såld

Franz Xaver Petter

Slutpris
1,300,000 SEK

Anders Zorn, Två vänner/Väninnor
Såld
Andy Warhol
Såld

Andy Warhol

Slutpris
1,050,000 SEK

Einar Jolin, Systrarna
Såld

Einar Jolin, Systrarna

Slutpris
780,000 SEK

John-e Franzén
Såld

John-e Franzén

Slutpris
580,000 SEK

Tva flickor (Two Girls)
Såld

Tva flickor (Two Girls)

Slutpris
690,379 SEK