Bukowskis Market

Bukowskis Market, tidigare Auktionskompaniet, är den del av Bukowskis som bedriver nätauktioner. De internetbaserade auktionerna äger rum året runt, dygnet runt. Bukowskis Market har ett stort utbud av olika objekt så som antikviteter, design, konst och dekorativa föremål från alla tidsepoker och i alla prisklasser. Innan man bestämmer sig för att buda hem ett objekt finns det möjlighet att ta en närmare titt på föremålet i Bukowskis showrooms. Bukowskis Market showrooms finns representerade i Stockholm, Göteborg, Malmö, Norrköping och Helsingfors. Ledorden för Bukowskis marknadsplats på nätet är professionalism, garanti och kontroll.

Länder
  • Sverige
  • Finland
Auktioner "Bukowskis Market"

Bloggat om "Bukowskis Market"

Fynda en unik och omtänksam Alla hjärtans-gåva hos Barnebys
På söndag är det Alla hjärtans dag och det är hög tid att köpa en gåva till den du håller av.
Onlineauktioner vinnarrecept för auktionsvärlden
Alla ska vi den vägen vandra. Frågan är bara när vi tar de första stegen.
Alla tiders formgivning
Veckans hemma hos-reportage är ett samarbete med Gods & Gårdar som besökt Joakim Boströms och Malin Bergagårds vackra Göteborgsvåning, där 1700-tal samsas med La belle époque och Svenskt Tenn. Joakim är den som för in det historiska medan Malin spetsar till inredningen med samtida formgivning och design.
Josef Frank-föremålen som såldes för högsta peng 2015
Josef Frank anses vara en av Sveriges största formgivare genom tiderna och hans verk är högt eftertraktade på auktion. Vi har tagit en titt i Barnebys kostnadsfria slutprisbank för att se vilka elva verk av denna mästare som såldes för högsta peng hos världens auktionshus 2015.
Trendig belysning i mässing

Slutpriser "Bukowskis Market "

Matta. Orient, old. Ca 173 x 121 cm.
Matta.\nOrient, old. Ca 173 x 121 cm.\nHeltäckande mönster i olika färger.\nSlitage. Fransskador. Stadskador. Bukowskis Market
Peter Freudenthal. Hexatyk, olja på pannå.
Peter Freudenthal.\nHexatyk, olja på pannå.\nKvadratiska kompositioner. Samramade, bildstorlek samtliga 26 x 26, rammått ca 201 x 36. Enl uppg sign.\nEj examinerad ur ram. Bukowskis Market
Stolar. 4 st OCH KARMSTOLAR, 2 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Stolar.\n4 st OCH KARMSTOLAR, 2 st, Danmark, 1900-talets andra hälft.\nStomme av teak. Fast stoppad rygg och sits.\nSlitage. Repor och märken. Klädsel med slitage och några fläckar. Bukowskis Market
Snurrfåtöljer. Ett par. Swedfurn, Slätte Möbler, 1960-/70-tal.
Snurrfåtöljer.\nEtt par. Swedfurn, Slätte Möbler, 1960-/70-tal.\nFot i stål och ek. Klädda i manchestertyg i gråbeige. Etikettmärkta. Höjd 73 cm.\nSlitage. Bukowskis Market
Rullvagn. 1900-talets andra hälft.
Rullvagn.\n1900-talets andra hälft.\nStål. Två hyllor. På hjul. Längd 100, bredd 55, höjd 80 cm.\nBruksslitage. Repor. Bukowskis Market

Hitta adress och telefonnummer till Bukowskis Market

Stockholm
Hälsingegatan 43
113 31 Stockholm
Sverige

Tel +46 8-23 57 00
Malmö
Kalendegatan 18
211 35 Malmö
Sverige

Tel +46 40-661 39 50
Fax +46 40-669 57 89
Helsingfors
Stora Robertsgatan 4
FI-00120 Helsingfors
Finland

Tel +358 9-66 89 11 50
Fax +358 9-612 12 66
Göteborg
Frihamnen 16 A
417 55 Göteborg
Sverige

Tel +46 31-15 45 80
Fax +46 31-15 45 83
Norrköping
Linnégatan 21
602 23 Norrköping
Sverige

Tel +46 11-18 42 30
Fax +46 11-13 28 50