Bukowskis Market

Bukowskis Market, tidigare Auktionskompaniet, är den del av Bukowskis som bedriver nätauktioner. De internetbaserade auktionerna äger rum året runt, dygnet runt. Bukowskis Market har ett stort utbud av olika objekt så som antikviteter, design, konst och dekorativa föremål från alla tidsepoker och i alla prisklasser. Innan man bestämmer sig för att buda hem ett objekt finns det möjlighet att ta en närmare titt på föremålet i Bukowskis showrooms. Bukowskis Market showrooms finns representerade i Stockholm, Göteborg, Malmö, Norrköping och Helsingfors. Ledorden för Bukowskis marknadsplats på nätet är professionalism, garanti och kontroll.

Länder
  • Sverige
  • Finland
Objekt "Bukowskis Market"

Bloggat om "Bukowskis Market"

Skäm bort mamma på Mors dag!
Mammor kan vara underbara, tjatiga, kramgoa, jobbiga, roliga, alldeles för nyfikna och tuffare än vilken viking som helst. Vi älskar våra mammor och de förtjänar att hyllas! Barnebys tipsar om gåvor till mamma på Mors dag som garanterat kommer göra succé.
Hemma hos Björn & Marcus
Lantligt, rustikt och harmoniskt. Hemma hos Björn Larsson och Marcus Adolfsson på Billa Gård strax utanför Linköping har huset inretts med en härlig blandning av auktionsfynd från olika tidsepoker för att ge tillbaka huset sin gamla själ.
Nätgiganterna går ihop - Paddle8 och Auctionata slås samman
Förra året rapporterade de nätbaserade auktionshusen Paddle8 och Auctionata en kombinerad omsättning på över $150 miljoner. Idag bekräftar Paddle8 som tagit in kapital från bland andra Damien Hirst, David Zwirner och Jay Jopling att man slår ihop sig med en annan nät-gigant: Auctionata.
Hemma hos Peter & Pierre
Pierre Hagströmer och Peter Ravén är inredningsproffsen som inte räds att mixa samtida konst med 1700-talsmöbler och starka accentfärger, vilket avspeglar sig i deras charmiga lägenhet i centrala Stockholm.
Hitta din nya sommarfavorit hos Barnebys
Nu är det hög tid att stänga dörren om vinterjackorna. Så här inför sommaren längtar vi efter nya fräscha assessorer. Barnebys har plockat fram väskor som garanterat kan bli din nya sommarfavorit.

Slutpriser "Bukowskis Market "

Paolo Boni. Gouache, signerad.
Paolo Boni.\nGouache, signerad.\nKomposition. 65 x 50 cm.\nEj examinerad ur ram. Bukowskis Market
Matta. Kashmir part silk figural. Ca 267 x 185 cm.
Matta.\nKashmir part silk figural. Ca 267 x 185 cm.\nTäbrismönstrad. Benvit botten med polykrom medaljong samt hörn ornament. Bred ljusblå huvudbård med palmett- och figurmönster.\nSlitage, något smutsig, fläckar. Bukowskis Market
Jules Schyl. Olja på duk lagd på pannå, signerad.
Jules Schyl.\nOlja på duk lagd på pannå, signerad.\nSydländskt landskap, 34 x 32 cm.\nYtsmuts. Bukowskis Market
Fåtölj. "Patronen", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.
Fåtölj.\n"Patronen", Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft.\nFast stoppad rygg och sits. Lös nackkudde. Brickmärkt Carl Malmsten, AB O.H Sjögren, Tranås.\nSmärre slitage. Ett ben med avslag. Bukowskis Market
Ina Sjöström. Olja på duk, sign.
Ina Sjöström.\nOlja på duk, sign.\n"Sjölandskap". 40 x 50.\nRevor, ytsmuts. Bukowskis Market

Hitta adress och telefonnummer till Bukowskis Market

Stockholm
Hälsingegatan 43
113 31 Stockholm
Sverige

Tel +46 8-23 57 00
Malmö
Kalendegatan 18
211 35 Malmö
Sverige

Tel +46 40-661 39 50
Fax +46 40-669 57 89
Helsingfors
Stora Robertsgatan 4
FI-00120 Helsingfors
Finland

Tel +358 9-66 89 11 50
Fax +358 9-612 12 66
Göteborg
Frihamnen 16 A
417 55 Göteborg
Sverige

Tel +46 31-15 45 80
Fax +46 31-15 45 83
Norrköping
Linnégatan 21
602 23 Norrköping
Sverige

Tel +46 11-18 42 30
Fax +46 11-13 28 50